Čtení v 5.třídě

KDYŽ NEJDE MOHAMED K HOŘE….

musí hora k Mohamedovi. Tou horou je myšlena knihovna a Mohamedem žáci 5. třídy. Proto k nám na Základní školu v Březně z Chomutovské knihovny zavítala paní Pokorná a přivezla nám zábavnou formou představit knižní novinky z dětského oddělení.

Nejdříve děti ve skupinkách přiřazovaly ukázky do zapůjčených knih a tím se s knihami seznamovaly a mohly si o nich pak povídat. Další knihy předváděla paní knihovnice sama. Jednalo se o velmi netradiční knihy pracující s představivostí a obrázky. V tenhle okamžik se z úst linuli zvuky údivu. Při hraní japonského divadla Kamishibai opačně zavládlo absolutní ticho. Nejvíc jsme se nasmáli při scénickém čtení z knihy Kosprd a Telecí. Žáci se na ní naučili charakterizovat hlavní postavy.

Během 2 vyučovacích hodin se tak dětem do rukou dostalo spousta zajímavých knih, ve kterých si mohly listovat a pročítat si je. Spousta z nich se chystá knihovnu navštívit, aby si své vyhlídnuté tituly mohly zapůjčit.                            Mgr. Nikola Hobrlantová