Zima 2020-2021

Zima končí nejen v přírodě, ale i v naší školní družině.  Tyto měsíce jsme ve školní družině prožili velmi kreativně.

Toto období jsme zahájili povídáním a tvořením na téma Mikuláš a čert, adventní čas a Vánoce. Nejen, že jsme si vyrobili spoustu zajímavých výrobků, ale také jsme si zvládli upéct a ozdobit perníčky, vyrobit dárečky pro své blízké, uspořádali velký vánoční turnaj v dámě, ale také jsme proměnili třídu v kino a poslední školní den jsme se přenesli do světa pohádek.

Po vánočních prázdninách jsme se věnovali převážně zimní přírodě, činnostem spojené s životem zvířat a ptáčků v zimě. Když počasí dovolilo, pozorovali jsme změny v přírodě, stopovali zvířecí stopy a užívali si hrátky ve sněhu. Stavěli jsme sněhuláky, malovali do sněhu a pořádali různé soutěže.

V únoru jsme pracovali s modelínou, abychom mohli začít pracovat v keramické dílně s keramickou hlínou. Nejprve jsme si vyrobili keramické srdce, kterým jsme na Valentýna obdarovali své blízké. Práce s keramikou se nám všem moc líbí, a tak si děti vyrobily výrobky dle své fantazie.

Masopust jsme si připomněli výrobou masek, tvorbou šperků z korálků, ale také jsme si formou scének předvedli masopustní zvyky.

Všechna témata provázelo povídání, výtvarné tvoření, řešení logických her a hlavolamů, vědomostní kvízy a pohybové hry.

Děti i nadále sbírali za své činnosti indiánská pírka, která postupně měnili za poklad.                                            Vychovatelky ŠD.

odkaz na fotografie: