Základní škola a Mateřská škola Březno


Co Vám nejvíce chybí ve škole. Přímé náměty můžete poslat na adresu školy (ne anonymně)- zs.brezno@tiscali.cz
Více výpočetní techniky a interaktivních tabulí (1653)
Více sportovního vybavení, míčů, švihadel,... (710)
Moderně vypadající učebny. (736)
Nové šatny (632)
Další hry na chodbách (572)
Hezčí prostředí školy (611)
Více názorných pomůcek pro výuku chemie,fyziky, matematiky,.. (582)

Celkem hlasů: 5496


28.06.2019

Slavnostní vyhodnocení sběru papíru se uskutečnilo 27. června 2019. Celkem se nasbíralo 8700 kg této druhotné suroviny. Všichni žáci byli odměněni za své úsilí pěknými cenami. Děkujeme všem, kteří přispěli k úspěšné celoroční akci.             J. Macků      SOUTĚŽ VE SBĚRU PAPÍRU 2018/2019     1.stupeň Kg   1 Burket Sebastián 1450,0 …

Zobrazit celý článekPutování Dračí stezkou

29.05.2019 07:37

Roli průvodců si ve středu 22. května vyzkoušeli žáci VII. třídy Základní školy Březno. Dětem ze 3. třídy Mateřské školy Palachova, Chomutov ukazovali obec svýma očima. Vedle dvou hřišť pro nejmenší a víceúčelového sportovního je zvláštností dračí cesta. Jedná se o projekt SD a obce Březno.

Stezka plná pohádkových postav má 8 zastavení a měří 5 300 metrů. Vzhledem k omezenému času si tudíž stihli nový kamarádi společně projít pouze 4 stanoviště, která sedmáci oživili úkoly z informačních tabulí ale i vlastními. Jejich svěřenci tak přemýšleli, které věci fungují díky energii z uhlí, hledali cestu bludištěm, vybírali věci, které nepatří do školní brašny, házeli na kužely a hádali, co mohou najít v Nechranické přehradě. Společně pak vyplnili půlku pohádkové karty, kterou jim březenští vyzvedli v infocentru. Pokud se návštěvníci vrátí do obce, projdou si zbytek cesty a doplní si list, obdrží za něj na vrátnici SD nebo v informačním centru drobnou odměnu.

Nejvíce se ale všichni nakonec vyřádili v parku, kde si společně zatancovali, zahráli fotbal, vyzkoušeli nové sportovní náčiní a poměřili své síly v přetahované. Na rozloučenou si pak vyměnili připravené dárky.

Průvodci svým malým hostům bohužel nemohli zblízka ukázat nejzajímavější atrakci obce, s níž se seznámili v březenské pohádce – draka Severuse. Ten se budí pouze o sobotách. Zajímavá bude hlavně ta 1. června, kdy se na počest místního obra bude odpoledne konat dětský den plný soutěží.                         Mgr. Nikola Hobrlantová

Fotogalerie:

Starší články

 

NAHORU TISK

 Informace o projektu
Vytvořeno v rámci projektu č. CZ.1.07/1.1.13/22.0029
Otevřená škola - Moderní, atraktivní, komunikativní
Realizátor projektu