Malá kopaná

15.06.2017 08:02

Druhé místo našich mladších žáků na fotbalovém turnaji v Březně

Jako každoročně, i v letošním roce se na krásné přírodní trávě v Březně uskutečnil již devatenáctý ročník fotbalového turnaje základních škol - SVÁTEK FOTBALU. Turnaje se zúčastnilo celkem 16 týmů z Chomutova a Jirkova. Do kategorie mladších žáků se přihlásilo sedm účastníků, devět týmů si to rozdalo v kategorii starších žáků.

V kategorii mladších žáků se hrálo systémem „každý s každým“, což znamenalo, že na náš mladý tým složený ze žáků 5. - 7. tříd čekalo šest zápasů.  Kluci to však zvládli skvěle a až na první zápas, ve kterém prohráli s pozdějším vítězem ZŠ Akademika Heyrovského 1 : 4, v dalších pěti zápasech nepoznali hořkost porážky a po třech remízách a dvou vítězstvích vybojovali senzační druhé místo.

V kategorii starších žáků, byly přihlášené týmy rozděleny do dvou skupin. Do skupiny „A“, která měla pět týmů, byli nalosováni i naši starší žáci. Fotbalový tým, naší školy složený ze žáků a žákyň osmé a deváté třídy (v týmu hrály i dvě dívky) měl velmi těžkou skupinu, proto postup do semifinále ze čtvrtého místa byl velkým úspěchem. Stopku v dalším působení jim však vystavila ZŠ Chomutov, Písečná, která naše fotbalisty porazila v dramatickém semifinálovém boji 0 :2.

Vítězi turnaje se v kategorii mladších žáků stali fotbalisté ZŠ Chomutov, Akademika Heyrovského a v kategorii starších žáků hráči ZŠ Jirkov, Nerudova ulice.

Skvělou práci odvedli rozhodčí Pavel Fára, Jan Hájek, Martin Jackl, František Polka, Michal Rezek a Petr Špicar. O ozvučení a moderování turnaje se postarali Miroslav Ferenc a Petr Točín.

Na závěr chci poděkovat našim žákům za přípravu hřiště, fotbalistům za reprezentaci školy a vzorné chování na hřišti a ředitelce turnaje paní Haně Točínové za skvělou organizaci turnaje. Doufám, že v příštím roce, kdy nás čeká jubilejní „20“, který bychom chtěli obohatit „atraktivními“ týmy z jiných regionů, bude atmosféra stejně pohodová a příjemná jako v letošním roce.

Naši školu reprezentovali:

MLADŠÍ ŽÁCI:

David Ilčík, Rogelio Reichl, Ondřej Vršata, Patrik Reichl, Robert Gábor, Ondřej Havlíček, František Plicka, Jakub Stěhule.

STARŠÍ ŽÁCI:

Tadeáš Hoření, Dominik Ovčačík, Pavel Pliska, Denisa Rezková, Denisa Ilčíková.

Video z vyhlášení https://youtu.be/xJAIStitQNA

Zpracoval:     Pavel Nobst