Co Vám nejvíce chybí ve škole. Přímé náměty můžete poslat na adresu školy (ne anonymně)- zs.brezno@tiscali.cz
Hezčí prostředí školy (611)
Více názorných pomůcek pro výuku chemie,fyziky, matematiky,.. (581)

Celkem hlasů: 5491

28.06.2019

Slavnostní vyhodnocení sběru papíru se uskutečnilo 27. června 2019. Celkem se nasbíralo 8700 kg této druhotné suroviny. Všichni žáci byli odměněni za své úsilí pěknými cenami. Děkujeme všem, kteří přispěli k úspěšné celoroční akci.             J. Macků      SOUTĚŽ VE SBĚRU PAPÍRU 2018/2019     1.stupeň Kg   1 Burket Sebastián 1450,0 …

Zobrazit celý článek

Malá kopaná

15.06.2017 08:02

Druhé místo našich mladších žáků na fotbalovém turnaji v Březně

Jako každoročně, i v letošním roce se na krásné přírodní trávě v Březně uskutečnil již devatenáctý ročník fotbalového turnaje základních škol - SVÁTEK FOTBALU. Turnaje se zúčastnilo celkem 16 týmů z Chomutova a Jirkova. Do kategorie mladších žáků se přihlásilo sedm účastníků, devět týmů si to rozdalo v kategorii starších žáků.

V kategorii mladších žáků se hrálo systémem „každý s každým“, což znamenalo, že na náš mladý tým složený ze žáků 5. - 7. tříd čekalo šest zápasů.  Kluci to však zvládli skvěle a až na první zápas, ve kterém prohráli s pozdějším vítězem ZŠ Akademika Heyrovského 1 : 4, v dalších pěti zápasech nepoznali hořkost porážky a po třech remízách a dvou vítězstvích vybojovali senzační druhé místo.

V kategorii starších žáků, byly přihlášené týmy rozděleny do dvou skupin. Do skupiny „A“, která měla pět týmů, byli nalosováni i naši starší žáci. Fotbalový tým, naší školy složený ze žáků a žákyň osmé a deváté třídy (v týmu hrály i dvě dívky) měl velmi těžkou skupinu, proto postup do semifinále ze čtvrtého místa byl velkým úspěchem. Stopku v dalším působení jim však vystavila ZŠ Chomutov, Písečná, která naše fotbalisty porazila v dramatickém semifinálovém boji 0 :2.

Vítězi turnaje se v kategorii mladších žáků stali fotbalisté ZŠ Chomutov, Akademika Heyrovského a v kategorii starších žáků hráči ZŠ Jirkov, Nerudova ulice.

Skvělou práci odvedli rozhodčí Pavel Fára, Jan Hájek, Martin Jackl, František Polka, Michal Rezek a Petr Špicar. O ozvučení a moderování turnaje se postarali Miroslav Ferenc a Petr Točín.

Na závěr chci poděkovat našim žákům za přípravu hřiště, fotbalistům za reprezentaci školy a vzorné chování na hřišti a ředitelce turnaje paní Haně Točínové za skvělou organizaci turnaje. Doufám, že v příštím roce, kdy nás čeká jubilejní „20“, který bychom chtěli obohatit „atraktivními“ týmy z jiných regionů, bude atmosféra stejně pohodová a příjemná jako v letošním roce.